..:: BilgisayaR ::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..:: BilgisayaR ::..

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlSinemalarda Bu HaftaGiriş yap
En son konular
» Antivirus Colleksiyonu (09.2009 tarihli)
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Salı Kas. 24, 2009 11:02 pm

» Eset Smart Security Business Edition 4 Türkçe (süresiz)
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Salı Kas. 10, 2009 12:30 pm

» TuneUp Utilities 2010 Turbo Full
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Salı Kas. 10, 2009 12:30 pm

» Command and Conquer Generals Zero Hour - FULL
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Ptsi Ekim 19, 2009 6:13 pm

» Burakbjk En Güzeller
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından The-Zbeedy C.tesi Ekim 10, 2009 11:02 pm

» ShaiyaTR
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından burakgo Salı Eyl. 15, 2009 1:23 am

» Shaiya Online
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından TimeLord4 Perş. Eyl. 10, 2009 12:00 pm

» SLm ArkadaşLar Tema İLe İLgiLi Bir Sorunum Var..!
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından QuarreL Perş. Eyl. 03, 2009 1:52 pm

» VBulletin Theme
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından QuarreL Çarş. Eyl. 02, 2009 6:49 am

» GTA SAN ANDREAS`I BİTİRMEK İÇİN GEREKENLER
Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Paz Ağus. 23, 2009 3:01 pm

Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında

YazarMesaj
kavraz1995
Co-Admin

Co-Admin
kavraz1995

Erkek

Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Empty
MesajKonu: Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında   Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 10:05 am

Sizde Vista çıktı Donanım lazım diyenlerden misiniz ? Evet haklısınız birçoğunuz Vista’ya geçmek istiyor fakat donanım yetersizliğinden dolayı Windows Vista’ya geçiş yapamıyor. Aranızda maaşından 3 – 5 kuruş artırıp yeni bilgisayar almak isteyenlerin seslerini duyar gibiyim de diyebilirim. Neyse gelelim Vista’ya …

windows Vista her ne kadar internet sitelerinde en az 512 MB ram istiyor deselerde kendi testlerimde gördüğüm kadarıyla en az 2 GB ram gerekli bu kesinlikle şart olmuş eski donanımlarınız var ise eğer 1 yaşını doldurmuşsa bence hiç masrafa girmeyin hemen elden çıkarın ve yeni bir PC alın… Eğer 1 yaşında ufak bir PC sahibi iseniz o zaman size tavsiyem hemen 2GB ram ve en az 80GB lık bir HDD almanızdır. İşlemciniz yeterli performansa sahipse artık Windows Vista ‘ya geçebilirsiniz diyebilirim.

Tabi windows Vista ya geçiş bu kadar kolay değil. Bunun yanında Ses kartınız, ekran kartınız, anakartınız ve dijital TV kartınız gibi aygıtlarınızın windows Vista için sürücüleri var mı diye de bir kontrol etmeniz gerekiyor.. Nasıl kontrol ederim diyorsanız kolay… Mesela Ati Chipsetli bir ekran kartınız var ise http://www.ati.com internet sitesine girip donanımınıın Vista için sürücüsü çıkmış mı bir göz atın… Sonra vista ‘ya geçiş yaptığınızda çalışmayan bir ses kartı ve desteklenmeyen bir ekran kartı ile karşılaşırsanız hiç şaşırmayın…
Windows Vista da RAM en önemli aygıt durumuna gelmiş bunun yanında birde Ekran kartı … Direct X 10 teknolojisi ile beraber gelen windows Vista her ne hikmet ise OPENGL yüklü olarak gelmiyor acaba desteklemiyor mu diye düşündüm evet haklı çıktı OPEN GL desteklemiyor. malesef sanırım kendi teknolojileri olan directX i tekel haline getirdiler… ileri ki günlerde OPENGL ne yapar bilmiyorum haberleri takip etmek içinde http://www.opengl.org internet sitesine girebilirsiniz…

SONUÇTA Windows Vista’ya bugün yarın muhakkak ki geçiş yapacaksınız. yapmak zorunda kalacaksınız da diyebilirim. Çünkü yeni çıkacak olan yazılımlar artık Windows Vista için yazılıyor bugün Windows 98 tamamen tarihe karıştığı gibi yarında Windows XP tarihe karışacak zaten benim düşüncem olarak windows XP Microsoft firmasının çıkartmış olduğu en dandik işletim sistemi diyebilirim Windows ME den sonra en çok hata barındıran ve en çok güncellemesi çıkan sistem haline geldi.. Hatırlarsanız Service Pack 1 ve Service Pack 2 güncellemeleri 200MB ve 250 MB olarak internetten indirdik paketi kurduğunuzda 700MB gibi sistemde yer kaplıyordu incelememiz sonucundan da şunu söyleyebilirim ki bir yama Bir CD kadar büyükse o işletim sisteminde harbiden çok büyük sorunlar var demektir… zaten SP 1 hemen ardından gelen SP2 her ne kadar görsel olarak hitap etmesese Windows Messenger DLL lerinden tutunda çekirdek dosyalara kadar sistemin birçok dosyasında değişiklik sağlıyordu…

Bence ne kadar kısa sürede Vista ya geçiş yaparsanız szin için o kadar iyi olur fakat acele etmeyin en azından sisteminizin yeterliliğini tutatlılığını cebinizdeki parayı birde kullandığınız yazlımların Windows Vista ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin….

Sonuçta kısaca özetlemek gerekirse….. ki

2GB ram DirectX 10 destekli bir ekran kartı iyi bir işlemci …
Cebinizde iyi miktarda bir para yeni bir sistem almanızda gerekebilir….
Bilgisayar satıcıları ve donanım satıcılarına gün doğdu bayram ediyorlar…
Lisans lanmak için şirketler bence daha fazla para harcayacaklar…
Muhasebe yazılımları ve diiğer LKS, ETA, Tiger, Sekreter programları , günlükler , ajanda programlar vs.. gibi program yazılımcıları için yeni versiyon çıkartıp satmak bol bol satışş…..
Siz değerli kullanıcılar için biraz sıkıntılı günler… fakat elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum benim gibi kişilere biraz daha iş düşecek….

google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);

Vista ile gelen Sistem Sorunları hakkında
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Windows Vista ile Gelen Yenilikler