..:: BilgisayaR ::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..:: BilgisayaR ::..

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlSinemalarda Bu HaftaGiriş yap
En son konular
» Antivirus Colleksiyonu (09.2009 tarihli)
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Salı Kas. 24, 2009 11:02 pm

» Eset Smart Security Business Edition 4 Türkçe (süresiz)
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Salı Kas. 10, 2009 12:30 pm

» TuneUp Utilities 2010 Turbo Full
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Salı Kas. 10, 2009 12:30 pm

» Command and Conquer Generals Zero Hour - FULL
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Ptsi Ekim 19, 2009 6:13 pm

» Burakbjk En Güzeller
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından The-Zbeedy C.tesi Ekim 10, 2009 11:02 pm

» ShaiyaTR
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından burakgo Salı Eyl. 15, 2009 1:23 am

» Shaiya Online
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından TimeLord4 Perş. Eyl. 10, 2009 12:00 pm

» SLm ArkadaşLar Tema İLe İLgiLi Bir Sorunum Var..!
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından QuarreL Perş. Eyl. 03, 2009 1:52 pm

» VBulletin Theme
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından QuarreL Çarş. Eyl. 02, 2009 6:49 am

» GTA SAN ANDREAS`I BİTİRMEK İÇİN GEREKENLER
Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Paz Ağus. 23, 2009 3:01 pm

Windows Vista ile Gelen Yenilikler

YazarMesaj
(__///B@TUF@NE\\\__)
Co-Admin

Co-Admin
(__///B@TUF@NE\\\__)

Erkek
<hr>Ruh Hali : Windows Vista ile Gelen Yenilikler Asik10
<hr>Tuttuğunuz Takım : Windows Vista ile Gelen Yenilikler Besiktas
<hr>İşletim Sisteminiz : Windows Vista ile Gelen Yenilikler Yk-xp
<hr>Üyenin Madalyası<br> : Windows Vista ile Gelen Yenilikler Madalya10ic3

Windows Vista ile Gelen Yenilikler Empty
MesajKonu: Windows Vista ile Gelen Yenilikler   Windows Vista ile Gelen Yenilikler Icon_minitimePaz Kas. 09, 2008 1:51 pm

Windows Vista, Windows XP gibi tutarlı ve mükemmel bir işletim sisteminden sonra piyasaya sürülen geleceğin yeni arayüzünü taşıyan işletim sistemi oldu. İlk bakışta Vista üzerinde arayüz olarak MAC esintileri görünsede arada dağlar kadar fark var. Windows Vista yepyeni görünümü ve özellikleri ile kullanıcılarla buluştu. Daha çok eğlence, oyun ve multimedya özellikleri ile dikkat çekti. Tabi bununla birlikte yüksek performanslı bilgisayarlara ihtiyaç duyması kullanıcıları kendisinden bir adım uzaklaştırdı.
Windows Vista ile kullanıcılara sunulan yeni ve temel özellikler şu şekilde;
Kolay Kurulum ve Yönetim
Windows Vista, kurulum ve yönetimi oldukça basit bir yapıya sahip. Manuel ve Otomatik kurulum özellikleri ile kendine yeni bir yol çizmiş durumda. İmaj tabanlı kurulum özelliği gibi yeni bir özelliği beraberinde getiriyor.
Windows Vista kendi üzerinde imaj alabilmekte ve bu imajın farklı bilgisayarlar üzerine aktarılmasına olanak sağlamaktadır. Windows Image Manager (WIM) ile bu sistem oluşturulabilir. Aynı zamanda bu imaj farklı donanımlar üzerinede kurulabilir.

Güvenlik Özellikleri
Windows Vista ile birlikte gelen yeniliklerin en başında güvenlik bulunur. Vista’da güvenlik özelliklerinin başında User Account Control gelmektedir. Bu özellik sayesinde işletim sistemi üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan önce bir onay uyarısı görüntülenir. Böylece kullanıcılar sistem üzerinde oluşan değişikliklerden haberdar olur ve bu değişikliklerin kendi kontrolleri altında olmasını sağlarlar.
Internet Explorer ile birlikte gelen güvenlik özellikleride bulunmaktadır. Phising Filter özelliği Internet Explorer’ı ayrı bir klasmana sokmuştur.
Windows Defender’in Vista içerisine gömülü olarak gelmesi, Windows Vista’nın güvenlik açısından bir adım daha öne geçmesini sağlamıştır.
Parental Control ile kullanıcıların yapmış olduğu işlemler ve girdikleri Web sitelerinin izlenmesi ve kontrol edilmesi sağlanmıştır.
Kullanıcı Arayüz Özellikleri
Kullanıcılar Windows Vista ile birlikte alışılmışın dışında bir kullanıcı arayüzü ile tanıştı. Bu arayüzün adı Aero (Authentic, Energetic, Reflective and Open) ve üç boyutlu Flip 3D uygulamalar arasında geçiş sistemine sahiptir.
Express Printer System (XPS) Dosya Formatı
Windows Vista ile gelen yeni bir dosya formatıdır. Bu dosya formatı sayesinde bilgisayar üzerinde kurulu olmayan bir uygulamaya ait dosyanın içeriğini “xps” formatında printer üzerinden çıktısı almak mümkündür.
IPv6 Yeni Adresleme Teknolojisi
IPv6 ile birlikte ip adresleme işlemleri daha güvenli ve hızlı olmaktadır. Bununla birlikte Ipv6 teknolojisi ile daha fazla adresleme yapılabilir. IPv6 tekolojisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz;

ALINTIDIR !!!

Windows Vista ile Gelen Yenilikler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-