..:: BilgisayaR ::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

..:: BilgisayaR ::..

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlSinemalarda Bu HaftaGiriş yap
En son konular
» Antivirus Colleksiyonu (09.2009 tarihli)
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Salı Kas. 24, 2009 11:02 pm

» Eset Smart Security Business Edition 4 Türkçe (süresiz)
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Salı Kas. 10, 2009 12:30 pm

» TuneUp Utilities 2010 Turbo Full
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Salı Kas. 10, 2009 12:30 pm

» Command and Conquer Generals Zero Hour - FULL
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Ptsi Ekim 19, 2009 6:13 pm

» Burakbjk En Güzeller
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından The-Zbeedy C.tesi Ekim 10, 2009 11:02 pm

» ShaiyaTR
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından burakgo Salı Eyl. 15, 2009 1:23 am

» Shaiya Online
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından TimeLord4 Perş. Eyl. 10, 2009 12:00 pm

» SLm ArkadaşLar Tema İLe İLgiLi Bir Sorunum Var..!
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından QuarreL Perş. Eyl. 03, 2009 1:52 pm

» VBulletin Theme
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından QuarreL Çarş. Eyl. 02, 2009 6:49 am

» GTA SAN ANDREAS`I BİTİRMEK İÇİN GEREKENLER
Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimetarafından The-Zbeedy Paz Ağus. 23, 2009 3:01 pm

Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri

YazarMesaj
(__///B@TUF@NE\\\__)
Co-Admin

Co-Admin
(__///B@TUF@NE\\\__)

Erkek
<hr>Ruh Hali : Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Asik10
<hr>Tuttuğunuz Takım : Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Besiktas
<hr>İşletim Sisteminiz : Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Yk-xp
<hr>Üyenin Madalyası<br> : Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Madalya10ic3

Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Empty
MesajKonu: Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri   Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri Icon_minitimePaz Kas. 09, 2008 1:24 pm

Windows Vista, Microsoft‘un piyasaya çıkarttığı önceki işletim sistemlerine göre daha çok sistem kaynağı isteyen bir üründür. Arayüzünün gelişmiş olması ve üzerinde çok daha fazla uygulama barındırıyor olması nedeniyle başta RAM, İşlemci ve Hard Disk olmak üzere güçlü donanımlar istemektedir.
Windows Vista’nın çeşitli sürümlerinin sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir;
Windows Vista Home Basic
1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
512 MB of system memory
20 GB hard drive with at least 15 GB of available space
Support for DirectX 9 graphics and 32 MB of graphics memory

Windows Vista Home Premium / Business / Ultimate
1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
1 GB of system memory
40 GB hard drive with at least 15 GB of available space
Support for DirectX 9 graphics with:
- WDDM Driver
- 128 MB of graphics memory (minimum)
- Pixel Shader 2.0 in hardware
- 32 bits per pixel

Windows Vista işletim sistemini bilgisayarınız üzerine yüklemenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Bu durum nasıl bir yüklemeye ihtiyacınız olduğuna göre çeşitlilik gösterir. Sıfırdan bir kurulum yapmak isteyebilir ya da mevcut kurulu sisteminizin üzerine Windows Vista’yı kurmak isteyebilirsiniz. Başlıca Windows Vista kurulum yöntemleri şunlardır.
- Clean Installation (Temiz Kurulum)
- Upgrade (Yükseltme)
- Migration (Taşıma)
Clean Installation (Temiz Kurulum)
Bilgisayarınızı yeni aldığınızda ya da işletim sisteminizi sıfırdan kurmak istediğinizde Clean Installation yapmanız gerekir. Bu kurulum işlemi yeni bir partition’a ya da mevcut partition’ı silmek üzere yapılır. Bu kurulum işlemi elinizde bulunan Windows Vista DVD’si ile gerçekleştirilir.
Upgrade (Yükseltme)
Daha önce sahip olduğunuz bir işletim sistemi ya da kurulu Windows Vista işletim sistemi üzerine kurulum yapma işlemine Upgrade denir. Upgrade işlemi yapılmadan önce verilerinizin bir yedeğini mutlaka almanız gerekmektedir. Windows 2000, Windows XP ve Windows Vista işletim sistemleri üzerinden Upgrade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Migration (Taşıma)
Migration işlemi genellikle yeni bir bilgisayar alındığında, mevcut bilgisayar üzerindeki ayarların yeni bilgisayara aktarılmasında uygulanır. Taşıma işlemi şu işlemler ile gerçekleşmektedir.
- Kullanıcı dosya ve ayarlarının kaydedilmesi,
- Temiz kurulum ya da yükseltme işlemi,
- Kullanıcı dosya ve ayarlarının geri yüklenmesi.

ALINTIDIR !!!

Windows Vista Kurulum Yöntemleri ve Gereksinimleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-